Czy GOZ się firmom opłaca?

  Bezpłatny webinar Akademii GOZ, podczas którego dyskutujemy o opłacalności i innych praktycznych aspektach wdrażania GOZ ze zwycięzcami konkursu Stena Circular Economy Award. Partnerem wydarzenia jest Stena Recycling.

  Tematyka

  Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu Akademii GOZ. Odbędzie się we wtorek 12 października 2021 roku o godz.9:30, jako część Circular Week. Partnerem wydarzenia jest Stena Recycling – partner portalu GOZ w Praktyce.

  Czy gospodarka obiegu zamkniętego jest rozwiązaniem dla każdej firmy? Jak zarabiać w modelu gospodarczym, który zakłada redukcję produkcji i konsumpcji produktów jednorazowych czy o krótkim cyklu życia? Jak wygląda wdrażanie GOZ w praktyce w firmach o różnych modelach biznesowych i rozmiarach?

  Porozmawiamy o tym z przedstawicielami firm będących liderami wdrażania GOZ w Polsce i zwycięzcami konkursu Stena Circular Economy Award:

  • Ikea Retail – opowie o swojej kampanii „Przyda się”, zniechęcającej do zakupów w promocjach Black Friday i odkurzenia już posiadanych przedmiotów w zamian. Jakie były jej efekty? Jak sklep słynący z niedrogich, łatwo dostępnych mebli i akcesoriów zamierza zarabiać w gospodarce cyrkularnej? Jakie działania już podejmuje?
  • North.pl – opisze swoją kampanię „Naprawiaj, nie wyrzucaj” i wyjaśni jak zarabia platformie sprzedającej części do sprzętów AGD i RTV.
  • Swapp! – opisze wspólne z Carrefourem uruchomienie refillomatów kosmetyków w sklepach sieci. Poruszy wątek partnerstwa i innowacyjności, które są niezbędne do wdrażania GOZ.

  Panel poprowadzi CSR Consulting.

  Podczas spotkania zainaugurowana zostanie też kolejna edycja konkursu Stena Circular Economy Award. Organizuje go co roku Stena Recycling, nagradzając najlepsze rozwiązania z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego na polskim rynku.

  Wydarzenie jest kolejnym webinarem z cyklu Akademii GOZ portalu GOZ w Praktyce. Stena Recycling jest Partnerem Głównym portalu.

  Nagranie