Baza wiedzy

  Centrum wiedzy

  W bazie wiedzy znajdują się dziesiątki dobrych praktyk, raportów, aktów prawnych, komentarzy eksperckich, inicjatyw biznesowych i wydarzeń. Można je filtrować, aby znaleźć potrzebne informacje.

  Baza wiedzy

  W bazie wiedzy znajdują się dziesiątki dobrych praktyk, raportów, aktów prawnych, komentarzy eksperckich, inicjatyw biznesowych i wydarzeń dotyczących GOZ.

   

  Wpisy można filtrować według etapu cyklu GOZ: produkcji, konsumpcji i końca życia. Wskazują też na to ikonki w lewym górnym rogu wpisu. Dodatkowo, można je porządkować według modeli biznesowych.
  Można je też przeszukiwać pod kątem branży czy zagadnienia jakiego dotyczą, a także ich autora (organizacji), roku wydania dokumentu czy uruchomienia praktyki i obszaru, dzieląc wpisy na przykłady z Polski i zagranicy.

  Zastosowanie surowców wtórnych do produkcji opakowań PET

  Zastosowanie surowców wtórnych do produkcji opakowań PET

  KGL opracowała opakowania do kontaktu z żywnością z PET pochodzącego do 100% z recyklatów.

  Stena Circular Economy Award

  Stena Circular Economy Award

  Stena Circular Economy Award to ogólnopolski konkurs dla przedsiębiorców i studentów promujący najlepsze rozwiązania z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego na rynku.

  Przegląd wskaźników GOZ

  Przegląd wskaźników GOZ

  Darmowy webinar będący pigułka wiedzy o wskaźnikach GOZ. Jakie wskaźniki cyrkularności są dziś dostępne? Co mierzy nowy wskaźnik GRI 306 Waste? Czy Barometr Wpływu jest dobrym narzędziem do mierzenia cyrkularności? Wydarzenie jest częścią cyklu o wskaźnikach ESG.

  Warsztat online: Europejski Zielony Ład – w stronę GOZ

  Warsztat online: Europejski Zielony Ład – w stronę GOZ

  Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na warsztat online na temat strategii i planów związanych z wdrażaniem elementów gospodarki obiegu zamkniętego w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

  Żabka zamyka obieg plastiku

  Żabka zamyka obieg plastiku

  Sieć Żabka jako jedna z pierwszych sieci handlowych w Polsce wdraża projekty GOZ. Wspólnie z franczyzobiorcami i partnerami biznesowymi codziennie daje drugie życie ponad 1000 opakowaniom.

  Circularity Gap Report

  Circularity Gap Report

  Raport pokazujący cyrkularność globalnej gospodarki, przygotowywany co roku przed Światowym Forum Ekonomicznym w Davos przez Circle Economy, w oparciu o unikalną metodykę.

  Chcesz dodać swoją praktykę albo inicjatywę do naszej bazy? Zapraszamy!

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY