Baza wiedzy

  Centrum wiedzy

  W bazie wiedzy znajdują się dziesiątki dobrych praktyk, raportów, aktów prawnych, komentarzy eksperckich, inicjatyw biznesowych i wydarzeń. Można je filtrować, aby znaleźć potrzebne informacje.

  Baza wiedzy

  W bazie wiedzy znajdują się dziesiątki dobrych praktyk, raportów, aktów prawnych, komentarzy eksperckich, inicjatyw biznesowych i wydarzeń dotyczących GOZ.

   

  Wpisy można filtrować według etapu cyklu GOZ: produkcji, konsumpcji i końca życia. Wskazują też na to ikonki w lewym górnym rogu wpisu. Dodatkowo, można je porządkować według modeli biznesowych.
  Można je też przeszukiwać pod kątem branży czy zagadnienia jakiego dotyczą, a także ich autora (organizacji), roku wydania dokumentu czy uruchomienia praktyki i obszaru, dzieląc wpisy na przykłady z Polski i zagranicy.

  Stena Circular Economy Award

  Stena Circular Economy Award

  Stena Circular Economy Award to ogólnopolski konkurs dla przedsiębiorców i studentów promujący najlepsze rozwiązania z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego na rynku. Trwa IV edycja konkursu. Zgłoś swoją dobrą praktykę!

  Ebook “Liderzy GOZ w Polsce”

  Ebook “Liderzy GOZ w Polsce”

  Ebook, wydany przez Stena Recycling, ma na celu wsparcie firm we wdrożeniu gospodarki obiegu zamkniętego. Zawiera praktyczne wskazówki dotyczące m.in. narzędzi do wdrożenia idei, legislacji związanej z zagadnieniem oraz najlepszych praktyk na rynku nagrodzonych w konkursie Stena Circular Economy Award.

  Pierwsza Akademia GOZ

  Pierwsza Akademia GOZ

  Pierwsza Akademia GOZ dotyczy najbliższych zmian dla biznesu związanych z wdrażaniem Europejskiego Zielonego Ładu i drugiego planu działania na rzecz GOZ. Powiemy jakie zmiany czekają firmy w Polsce i jak się do nich przygotować.

  E-learning “Od odpadów do zasobów”

  E-learning “Od odpadów do zasobów”

  Odpowiadając na wyzwania stojące przed przedsiębiorcami w zakresie edukacji pracowników w czasie pandemii Stena Recycling stworzyła e-learning pozwalający na szkolenie online pracowników z zagadnień związanych z prawidłowym segregowaniem, zrównoważonym rozwojem oraz gospodarką obiegu zamkniętego.

  Lemon Aide

  Lemon Aide

  Lemon Aide to przedsiębiorstwo społeczne, założone przez firmę Danone, przy wsparciu finansowym Danone Ecosystem Fund, fundację FACE (Fondation Agir Contre l’Exclusion) oraz startup Lemontri. Rozpoczęty w 2015 roku projekt jest odpowiedzią na ogromne wyzwanie związane z wysokim poziomem bezrobocia oraz niskim poziomem recyklingu butelek PET.

  Cyrkularny Dell

  Cyrkularny Dell

  Wraz z utworzeniem nowego modelu łańcucha dostaw, polegającego na zamykaniu obiegu opartego o wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu, Dell zmierza ku prawdziwej produkcji opartej na technologii obiegu zamkniętego, przynosząc korzyści zarówno biznesowi, klientom jak i środowisku.

  Chcesz dodać swoją praktykę albo inicjatywę do naszej bazy? Zapraszamy!

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY