Ekoprojektowanie opakowań kosmetyków

  Zapraszamy na sparing kreatywny - branżowe warsztaty ekoprojektowania opakowań kosmetyków. Opierać się będą na unikalnej metodyce "innowacji u źródła" Fundacji Ellen MacArthur.

  Tematyka

  Zapraszamy na wyjątkowe, pierwsze w Polsce branżowe warsztaty ekoprojektowania opakowań zgodnie z hierarchą postępowania z odpadami, czyli według metodologii Upstream Innovation. Nazwaliśmy je sparingiem, bo to świetna okazja do wspólnego zmierzenia się z wyzwaniami i sprawdzenia pomysłów, nad którymi pracujecie Państwo w swoich firmach.

  W serii 3 kreatywnych spotkań nowatorsko opracujemy zagadnie ecodesignu. Odejdziemy od skupiania się jedynie na recyklowalności na rzecz zasady 3R – reduce, reuse, recycle. Unijne prawo, w tym dyrektywa odpadowa i rewidowana wkrótce dyrektywa PPWD wskazują nam jednoznacznie, że najlepsze opakowania to te, których nie ma. KosmetyczniPL już teraz szukają inspiracji dla nowych koncepcji produktowych, które na to wyzwanie odpowiedzą. Wykorzystamy do tego opracowaną przez fundację Ellen MacArthur metodykę Upstream Innovation.

  Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego. Idea spotkań narodziła się dzięki naszej partnerskiej współpracy z Polskim Paktem Plastikowym, gdzie wspólnie szukamy rozwiązań dla zamknięcia obiegu opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce.

  Cykl poprowadzą eksperci Centrum Zrównoważonych Opakowań, inicjatywy realizowanej przez CSR Consulting (inicjatora Paktu Plastikowego w Polsce) i Rekopol.

  Odbiorcy

  Cykl przygotowany jest dla:

  • Specjalistów ds. marketingu, PR i CSR,
  • Projektantów produktów i opakowań,
  • Menadżerów produktów,
  • Inżynierów i technologów opakowań,
  • Wszystkich osób pracujących z opakowaniami i produktami w opakowaniach.

  Program

  Pełen cykl tworzą 3 spotkania: 2 webinary oraz 1 wybrany warsztat – trening kreatywny. Odbędą się na jesieni 2021 roku. Agenda:

  1. Wprowadzenie do metodologii Upstream Innovation – webinar, 30 września

  2. Trening kreatywny z ekoprojektowania dla poszczególnych grup opakowaniowych – warsztat. Grupy do wyboru:

  • Tuby laminowane, 7 października
  • Kosmetyki kolorowe – opakowania na produkty stałe, 12 października
  • Saszetki, w tym jednorazowe i laminowane, 15 października

  3. Przegląd wypracowanych rozwiązań – webinar, 21 października

  W każdym treningu kreatywnym może wziąć udział maksymalnie 15 osób, będzie to więc naprawdę ekskluzywne spotkanie.