Intelligent Assets - Unlocking Circular Economy

  Raport powstały w 2016 roku na skutek współpracy zespołu Fundacji Ellen MacArthur ze Światowym Forum Ekonomicznym kompleksowo opisuje drogę ku cyrkularności, zaczynając od obmyślania zmian w łańcuchu wartości, a na podejmowaniu działań kończąc.

  W publikacji skupiono się na sposobach, w jakich nowoczesne technologie, takie jak Internet Rzeczy, mogą usprawnić i ulepszyć działania w kierunku GOZ dla biznesu, miast i regionów. Autorzy upatrują w technologii zarówno szeregu rozwiązań dla konsumenta i biznesu, umożliwiających wykluczenie niepotrzebnych produktów i kroków z procesów, jak i rozszerzenia wszelkich baz danych na niespotykaną dotychczas skalę.
  W dalszej części raportu omówione zostały przykłady z runku. Przedstawione zostały wartości dodane, możliwe do wykreowania przy współpracy Inteligentnych Rzeczy i Gospodarki Obiegu Zamkniętego, wraz z wynikającymi z nich korzyściami i możliwymi barierami. Przedsiębiorstwa działające w obszarze nowoczesnych technologii i prowadzące działania ku cyrkularności zostały przeanalizowane i zakwalifikowane do odpowiednich części macierzy możliwości. Poruszony został również temat Smart Cities, w których sztuczna inteligencja odgrywać może kluczową rolę przy transformacji. Publikacja uzupełniona jest wypowiedziami i wywiadami z osobami ze świata nauki i biznesu, powiązanych i działających w tematyce nowoczesnych technologii.

  <a href="https://gozwpraktyce.pl/baza-wiedzy/" class="linkbaza"></a>

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY