Circular Economy update

  Raport Ecopreneur z 2019 roku jest obszerną analizą 28 krajów Unii Europejskiej pod względem zaawansowania na drodze do Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Autorzy podkreślają jak istotne w drodze do GOZ są współpraca, wyznaczanie odpowiednich celów oraz aktualizacja polityk dotyczących pozyskiwania zasobów.
  Gospodarka Obiegu Zamkniętego w ciągu ostatnich lat stała się nadzieją na transformację istniejącej ekonomii na lepsze. Unia Europejska zyskała miano lidera poprzez wprowadzenie pierwszych regulacji pozwalających na porzucenie linearnego trybu życia, jednakże tempo i zasięg zmian zależy od inicjatyw i zaangażowania poszczególnych krajów.

  Trzon raportu stanowi analiza krajów członkowskich UE oraz ocena ich działań na drodze do cyrkularności. Państwa opisane zostały za pomocą wskaźników ilościowych, danych zebranych przez Unię Europejską oraz wskaźników jakościowych, pomagających podkreślić konkretne aspekty GOZ. Wskazane zostały również ogólne wytyczne, które każde z państw może zastosować, jak i szczegółowe rekomendacje dotyczące Nowego Zielonego Ładu.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY