Recykling chemiczny i cyrkularne surowce

    Bezpłatny webinar Akademii GOZ na temat budowy cyrkularnej bazy surowcowej, a w szczególności recyklingu chemicznego i równoważenia biomasą. Partnerem wydarzenia jest BASF.

    Tematyka

    Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu Akademii GOZ. Odbył się 28 stycznia 2021 roku. Partnerem wydarzenia jest BASF – Partner Główny portalu GOZ w Praktyce.

    Wydarzenie otwiera tegoroczny cykl Akademii GOZ. W jego ramach odbędzie się seria darmowych webinarów poświęconych różnym rozwiązaniom z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego. Powstaną dzięki współpracy z Partnerami Głównymi portalu GOZ w Praktyce. Wydarzenia prowadzi Aleksandra Kretkowska, ekspertka ds. GOZ w CSR Consulting.

    Podczas webinarium zastanawiamy się jak powinna wyglądać zrównoważona, cyrkularna baza surowcowa firmy w GOZ. Zajmujemy się tematem surowców z recyklingu i odnawialnych. Pokazujemy jakie jest ich miejsce w gospodarce obiegu zamkniętego. Omawiamy przykład gospodarki tworzywami sztucznymi.

    Podczas webinaru przyglądamy się też praktycznym zastosowaniom tych rozwiązań na przykładzie firmy BASF. Ekspertka BASF, dr Agata Kruszec, opowiada o budowaniu nowej bazy surowcowej opartej na recyklatach i surowcach odnawialnych. Wyjaśnia czym jest recykling chemiczny, jakie są jego plusy, minusy i możliwe zastosowania. Przybliża też koncepcję równoważenia biomasą. Pokazuje przykłady działań firmy BASF.

    Obejrzyj webinar

    Dobra praktyka

    Gospodarka obiegu zamkniętego w BASF: recykling chemiczny oraz równoważenie biomasą
    BASF jako globalna firma reprezentująca branżę chemiczną, zrównoważony rozwój, a co za tym idzie – transformację gospodarki w kierunku zamkniętych pętli – ma w swoim DNA. Zainicjowała nowy Program na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Podejście do budowania modeli cyrkularnych i funkcjonowania w ich ramach opiera na trzech filarach: nowa baza surowcowa, nowe cykle materiałowe oraz nowe modele biznesowe. I o pierwszym z nich rozmawiamy podczas webinaru. Przybliżamy działania BASF dotyczące rozwoju projektów związanych z dywersyfikacją bazy surowcowej w kierunku jej pochodzenia z recyklatów lub z surowców odnawialnych.