Konkurs grantowy "GOZpodarne wyzwanie"

  Konkurs Stena Recycling, w którym wygrać można grant na projekt promocji i realizacji idei gospodarki cyrkularnej, skierowany do społeczności lokalnej.

  Opis konkursu

  Z okazji 20-lecia Stena Recycling w Polsce, firma zaprasza do udziału w konkursie grantowym „GOZpodarne wyzwanie”. Wesprze ona 20 lokalnych, cyrkularnych projektów. Otrzymają one granty w wysokości 5 000 zł.

  W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, jednostki samorządowe, szkoły oraz inne podmioty działające na rzecz społeczności lokalnych. Wyróżnione będą najlepsze, lokalne i autorskie pomysły na promocję i realizację idei gospodarki cyrkularnej. Wsparte będą inicjatywy skierowane do społeczności lokalnych, czyli takie, które zachęcają do podejmowania aktywności w obszarze GOZ oraz mają wpływ na kształtowanie świadomości i postaw sprzyjających odpowiedzialnym wyborom konsumenckim.

  – Jednym z kluczowych kroków na drodze do zmiany modelu z gospodarki linearnej na cyrkularną, jest kształtowanie odpowiednich postaw konsumentów. To właśnie ich świadome wybory są niezbędne do wdrożenia zasad zamkniętego obiegu w naszym kraju. Choć większość Polaków chciałoby, aby ich ulubione produkty pochodziły ze zrównoważonej produkcji, wciąż niewielu słyszało o idei GOZ oraz jej pozytywnych skutkach zarówno dla biznesu, jak i społeczeństwa. Właśnie dlatego ważne jest włączenie w działania promujące ideę gospodarki cyrkularnej organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów, mogących wpłynąć bezpośrednio na najbliższe otoczenie – podkreśla Aleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager, Stena Recycling.

  Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 20 lipca 2021 r. Wystarczy wypełnić prosty formularz dostępny na stronie www.stenarecycling.com/konkursgoz i przesłać go na adres konkursGOZ@stenarecycling.com.

  Partnerem wspierającym konkurs jest Fundacja „Za górami, za lasami”.