Przejrzyj przykłady wdrażania w życie zasad gospodarki cyrkularnej – dobre praktyki różnych firm, od małych rzemieślników przetwarzających odpady na produkty wysokiej jakości, po duże korporacje zmieniające cały model funkcjonowania swojego biznesu.
Poznaj też inicjatywy na rzecz GOZ, w które Twoje przedsiębiorstwo może się włączyć. To działania prowadzone w szerokim partnerstwie firm i instytucji, które mierzą się z wyzwaniami, którym nie da się stawić czoła w pojedynkę z powodu ich skali czy poziomu złożoności. Inicjatywy z Polski funkcjonują pod parasolem Kampanii 17 Celów mobilizującej biznes do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Włącz się!
Jeśli chcesz filtrować dobre praktyki i inicjatywy, przejdź do Bazy wiedzy. Można tam filtrować materiały pod kątem stosowanych w nich modeli biznesowych, miejsca w cyklu GOZ, branży, firmy, tematu, daty czy oddzielić działania polskie od zagranicznych.
Zachęcamy też do dodania swoich dobrych praktyk na portal.
Katalog dobrych praktyk
Więcej dobrych praktyk z Unii Europejskiej, w języku angielskim, znajdziesz na Europejskiej platformie interesariuszy gospodarki cyrkularnej – European Circular Economy Stakeholder Platform.
Chcesz dodać swoją praktykę albo inicjatywę do naszej bazy? Zachęcamy!