Studio 102 wykorzystuje swoje umiejętności nieszablonowego spojrzenia na komunikację w celu promowania idei zamykania obiegu. W projekcie _Z głową autorzy stworzyli platformę dostarczającą wiedzy o sposobach wdrażania GOZ w domach.

  Wyzwanie

  Projekt _Z głową odpowiada na wyzwanie rosnącej ilości produkowanych odpadów oraz braku wiedzy co do sposobu segregacji przedmiotów codziennego użytku, których konsument nie chce już użytkować. Celem Studio 102 jest redukcja ilości odpadów poprzez świadome kupowanie oraz przedłużanie życia produktów, które nie są nam potrzebne.

  Opis praktyki

  Poprzez tworzenie stron internetowych oraz filmów edukacyjnych Studio 102 dociera do odbiorców z wiedzą na temat segregacji odpadów i rozwiązaniem problemu odpadów w codziennym życiu. Firma od lat angażuje się w pomoc w rozwiązywaniu istotnych problemów społecznych. Wykorzystuje swoje zasoby i kompetencje, aby wesprzeć ważne dla środowiska idee. Projekt _Z głową promuje postawę proekologiczną poprzez edukację w przystępnej formie. Pierwsza ze stron internetowych oprowadza odbiorcę po wirtualnym domu, wskazując możliwość naprawy, miejsce oddania lub sposób utylizacji sprzętu domowego. Autorzy w serii _Z głową przygotowali również platformę zachęcające do odpowiedzialnego wyboru produktów z uwzględnieniem ich opakowań. Studio 102 za pomocą filmiku oraz kolejnej strony internetowej zwraca również uwagę na świadomy wybór i odpowiedzialny zakup baterii, porównując ich wady i zalety.

  Partnerem merytorycznym projektu _Z głową jest Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie. Partnerem technologicznym jest Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku oraz firma developerska Quellio. Mecenasem projektu jest Oiler Organizacja Odzysku z Gdańska.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY