DOBRE PRAKTYKI

  WoshWosh

  Produkcja jednaj pary butów oznacza emisję aż 14 kilogramów CO2 do atmosfery oraz zużycie około 50 litrów wody. Można ograniczyć te procesy decydując się na czyszczenie i dezynfekcję butów. Taką usługę oferuje WoshWosh.

  WoshWosh to pierwsza na świecie firma zajmująca się dawaniem obuwiu drugiego życia, poprzez jego odnowę, czyszczenie i naprawę. Swoje usługi oferuje od 2015 roku dla klientów indywidualnych, natomiast od 2018 roku również dla klientów biznesowych – w zakresie czyszczenia i dezynfekcji obuwia roboczego i pracowniczego. Buty robocze są czyszczone i dezynfekowane mechanicznie, dzięki czemu nawet przy ogromnej liczbie butów, proces jest przeprowadzony bardzo sprawnie. Co ważne, czyszczenie oferowane przez WoshWosh jest bezpieczne dla każdego rodzaju buta ochronnego czy pracowniczego. Potwierdzają to prace laboratoryjne przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB).

  Poza prowadzoną działalnością, WoshWosh podejmuje inicjatywy mające na celu poszerzanie świadomości na temat cyrkularności zarówno w społeczeństwie, jak i w biznesie. W 2021 roku firma zorganizowała zbiórki obuwia, które następnie zostało zregenerowane i odnowione do ponownego wykorzystania. Łącznie udało się w ten sposób zawrócić do obiegu ponad 50 tys. par butów. Za zrealizowane działania WoshWosh otrzymało nagrodę w konkursie Stena Circular Economy Award w kategorii „promocja idei GOZ”.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY