DOBRE PRAKTYKI

  Rozpuszczalne tabletki czyszczące

  Niemiecka firma Everdrop opracowała gamę środków czyszczących pozwalających zminimalizować zużycie tworzyw sztucznych oraz innych zasobów. 

  Jedną z podstawowych idei, które leżały u podstaw rozwoju Everdrop, było uświadomienie sobie, że środki czyszczące to głównie woda. Dlaczego więc firmy wykorzystują tak wiele zasobów do transportu czegoś, co już znajduje się w domach klientów? Przeprojektowanie środków czyszczących, które unikają transportu wody, a także wyeliminowanie stosowania jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych, doprowadziło do powstania gamy rozpuszczalnych tabletek czyszczących Everdrop oraz butelek wielokrotnego użytku ze szkła i rPET.

  Założyciele Everdrop byli również świadomi, że detergenty są największym źródłem chemikaliów odprowadzanych przez gospodarstwa domowe do kanalizacji, co wpływa na koszty i wykorzystanie chemikaliów w oczyszczalniach ścieków. Aby rozwiązać ten problem, Everdrop stworzył formułę „zielonej chemii” dla detergentu, a także zapewnił swoim klientom narzędzie do badania twardości wody online. Umożliwia to zużycie dokładnej ilości detergentu w oparciu o chemiczne właściwości wody dostępnej w gospodarstwie domowym, co pozwala zaoszczędzić do 50% niepotrzebnych środków powierzchniowo czynnych.

  Tabletki i butelki wielokrotnego użytku Everdrop wpływają pozytywnie na środowisko w wielu aspektach: 

  • zapobieganie powstawaniu odpadów – każda tabletka pozwala uniknąć potencjalnego użycia butelki jednorazowego użytku, a narzędzie do badania twardości wody online pozwala uniknąć nadużywania detergentu;
  • zmniejszenie emisji dwutlenku węgla – wielkość transportu jest zmniejszona o 80-90%, co zmniejsza emisje związane z transportem;
  • używanie materiałów pochodzących z recyklingu – butelki wielokrotnego użytku są dostępne w 100% z przetworzonego PET lub szkła;
  • możliwość recyklingu/kompostowania – innowacyjne opakowania wykonane z papieru z certyfikatem FSC z powłoką na bazie odpadów żniwnych pozwalają zagospodarować opakowania zgodnie z lokalnym systemem gospodarki odpadami. 

  Ponadto wkłady są wygodniejsze dla klientów, którzy nie muszą już nosić nieporęcznych i ciężkich butelek ze sklepu do domu. Ich niewielkie rozmiary oznaczają również, że lepiej nadają się do sklepów internetowych. 

  Everdrop pracował nad tym, aby ich produkty były jak najbardziej dostępne dla szerszej publiczności, oferując produkt w cenie 1 € za wkład / tabletkę. Od momentu założenia firmy ilość sprzedanych produktów Everdrop potencjalnie zaoszczędziła już ponad 5 milionów jednorazowych plastikowych butelek.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY