DOBRE PRAKTYKI

  Produkty 2ND LIFE

  Decathlon od lat stara się działać w duchu zrównoważonego rozwoju i troski o planetę. Jedną z kluczowych kwestii są inicjatywy związane z wydłużeniem życia produktów.

  Najnowszą usługą jest projekt 2ND LIFE. Opiera się ona na sprzętach, które nie mogą już być traktowane jak nowe, ale wciąż prezentują na tyle dużą wartość, że po odpowiednim serwisie i sprawdzeniu pod kątem bezpieczeństwa mogą trafić ponownie do sprzedaży. W ramach tej usługi sprzedawane są produkty po testach, ekspozycyjne, z niewielkimi uszkodzeniami podczas dostawy i po zwrotach od klientów.

  To nie jedyne działanie, które Decathlon podejmuje w zakresie poszanowania surowców. W sklepach funkcjonują serwisy, w których można naprawić zakupione produkty. Dodatkowo, marka uruchomiła wypożyczalnie sprzętu sportowego Decathlon Rent. Platforma ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom miłośników sportu, którzy nie zawsze chcą lub mogą pozwolić sobie na zakup nowych produktów, a przy tym pozwala ograniczyć konsumpcję. Domknięciem obiegu jest szeroko pojęty recykling, od samych produktów, aż po pakowanie, jak również czyste odpady.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY