DOBRE PRAKTYKI

  Oddaj i zyskaj

  Usługa „Oddaj i zyskaj” to nowa propozycja IKEA dla klientów, którzy chcieliby włączyć się w działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego. Inicjatywa ta jest kolejnym działaniem firmy, które wpisuje się w strategię zakładającą przekształcenie biznesu do 2030 roku w pełni na model cyrkularny oraz pozytywnie oddziałujący na klimat.

  W ramach usługi „Oddaj i zyskaj” używane meble IKEA, nie starsze niż pięcioletnie i wytypowane w katalogu towarów, można przywieźć do sklepu i odsprzedać w Dziale Obsługi Klienta. Przed wizytą w sklepie należy odwiedzić dedykowaną usłudze stronę internetową IKEA, aby otrzymać wycenę mebla. Po akceptacji wyceny można przyjechać z meblem do sklepu, gdzie zostaje sprawdzony pod kątem zgodności z wcześniej złożoną ofertą. Za mebel otrzymuje się kartę refundacyjną na zakupy w sklepie stacjonarnym bądź internetowym. Natomiast używane produkty trafiają do działu circular hub, gdzie można je kupić po okazyjnej cenie.

  Dzięki realizowanym inicjatywom tylko w 2020 roku w sklepach IKEA na całym świecie udało się uratować ponad 39 mln produktów.

  Opisana praktyka została nagrodzona w konkursie Stena Circular Economy Award.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY