E-learning "Od odpadów do zasobów"

    Odpowiadając na wyzwania stojące przed przedsiębiorcami w zakresie edukacji pracowników w czasie pandemii Stena Recycling stworzyła e-learning pozwalający na szkolenie online pracowników z zagadnień związanych z prawidłowym segregowaniem, zrównoważonym rozwojem oraz gospodarką obiegu zamkniętego.

    Wyzwanie

    Wyzwaniem na jakie odpowiada praktyka jest zagrożenie pandemiczne w Polsce, a co za tym idzie brak możliwości szkolenia pracowników stacjonarnie. Wiedząc, że aby w organizacji zaszły zmiany wszyscy pracownicy muszą być świadomi celu i rozumieć sens przeprowadzanych działań firma stworzyła e-learning pozwalający szkolić pracowników bez potrzeby gromadzenia ich stacjonarnie, w jednej sali.

    Opis praktyki

    E-learning Stena Recycling to multimedialne szkolenie dla pracowników na platformie online, pozwalające na przeszkolenie pracowników w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki odpadami, w tym prawidłowego sortowania odpadów w dowolnym miejscu i czasie, jeżeli tylko mają dostęp do komputerów.

    Wzmacnia zaangażowanie, motywację i zrozumienie kwestii środowiskowych, zwłaszcza tematu odpadów postrzeganych jako zasoby. Dodatkowo, wyjaśnia, jak działania każdego z nas mają wpływ na budowanie zrównoważonej przyszłości. Poprzez filmy, quizy oraz realne przykłady uczy i pokazuje jak poprzez indywidualne akcje można wpływać na zamykanie obiegu materiałów. Mówi również dlaczego tak ważne jest, aby w pracy szczególny nacisk kłaść na zrównoważony rozwój. Dowiedzieć się można także jakie korzyści, zarówno środowiskowe jak i biznesowe daje nam prawidłowa segregacja.

    Szkolenie składa się z 4 bloków: Zrównoważona przyszłość, droga odpadów, segreguj lepiej oraz wszystko zaczyna się od Ciebie.

    Efekty

    Praktyka podnosi wiedzę środowiskową pracowników firm, którzy są również konsumentami. Dzięki temu, pozwala im działać bardziej świadomie. Dodatkowo pokazuje korzyści płynące ze zrównoważonego rozwoju na różnych płaszczyznach: środowiskowych, finansowych oraz społecznych. Jest to świetna metoda ekoedukacji, szczególnie w sytuacjach, gdy lokalizacja, specyfika lub intensywność pracy sprawia, że organizacja szkoleń stacjonarnych jest trudna.

    <a href="https://gozwpraktyce.pl/baza-wiedzy/" class="linkbaza"></a>

    INICJATOR

    PARTNERZY

    INICJATOR I PARTNERZY