DOBRE PRAKTYKI

  MakeGrowLab

  MakeGrowLab to polski start-up, którego celem jest ograniczenie używania produktów ropopochodnych (jak opakowania z tworzyw sztucznych) poprzez zastąpienie ich odnawialnymi biomateriałami, w 100% kompostowalnymi. Firma posiada technologię opartą o zrównoważone procesy, które nie wpływają negatywnie na środowisko. Dzięki możliwości dopasowania produkcji do różnych produktów i surowców, rozwiązania proponowane przez MakeGrowLab mogą być dopasowane do potrzeb szerokiego grona przedsiębiorców.

  Jednym z przykładowych biomateriałów, wprowadzonych przez start-up, jest SCOBY – to ekologiczna alternatywa dla plastiku, która powstaje z mieszanki grzybków herbacianych, drożdży oraz kultur bakteryjnych. Inną propozycją jest TransLeather – skórzana alternatywa, która nie zawiera tworzyw sztucznych i jest przyjazna dla wegan, a dodatkowo jest bardziej wydajna niż skóra pochodzenia zwierzęcego, ponieważ rośnie w ciągu kilku tygodni.

  MakeGrowLab zajmuje się także projektowaniem zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych i produktowych i doradztwem w zakresie wykorzystania odpadów w przedsiębiorstwach.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY