DOBRE PRAKTYKI

  Kaufland – Zróbmy to razem.

  Kaufland to sieć marketów działająca na polskim rynku od ponad 20 lat. Poza rozwijaniem oferty dla klientów, swoje działania koncentruje również na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań chroniących środowisko. Dzięki realizowanym działaniom, firma rozwija się w sposób zrównoważony z poszanowaniem i odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska, a starania te zostały docenione m.in. w konkursie Stena Circular Economy Award.

  Kaufland, chcąc ograniczyć negatywny wpływ na środowisko, stawia na rozwiązania polegające na wykorzystaniu materiału obecnego już w obiegu, do produkcji wartościowych produktów. W portfolio firmy można znaleźć m.in.:

  • torby wielokrotnego użytku, które zostały wykonane w 80% z folii pochodzących ze sklepów;
  • produkty marki własnej K-Classic – kosze na śmieci, organizery oraz pojemniki do przechowywania rzeczy wykonane są w 100% z recyklatu dzięki współpracy z PreZero – produkty wykonane są z zebranych odpadów plastikowych pochodzących z gospodarstw domowych, które następnie są czyszczone, rozdrabniane, przetopione i przetworzone na granulat;
  • odzież sportowa marki własnej Newcential – biustonosze sportowe, damskie i męskie bluzy, kamizelki oraz chusty wielofunkcyjne posiadające certyfikat GRS (Global Recycled Standard), potwierdzający wykorzystanie do produkcji minimum 50% materiałów pochodzących z recyklingu.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY