DOBRE PRAKTYKI

  BIOECO, czyli kukurydza i PET z recyklingu!

  Fairma Ethical Design to polska firma, która powstała w kwietniu 2016 roku w Krakowie. Od samego początku istnienia jej spojrzenie na modę przesiąknięte było ideą odpowiedzialnego życia i dokonywania etycznych wyborów – tak z perspektywy konsumenta, jak i producenta dóbr.

  Fairma Ethical Design kładzie nacisk na produkcję lokalną, by zapewnić wszystkim pracownikom będącym w łańcuchu dostaw godne warunki życia i pracy. Już w 2017 roku firma otrzymała wegański certyfikat PETA Approved Vegan poświadczający brak komponentów pochodzenia zwierzęcego, a 10% marży ze sprzedaży produktów przekazywana jest na cele dobroczynne.

  Z racji sektora, w którym firma funkcjonuje, Fairma Ethical Design wciąż poszukuje bardziej zrównoważonych materiałów do produkcji wegańskich butów i dodatków. W ten sposób powstała wyściółka BIOECO!

  BIOECO to materiał, który składa się w 60% z włókien kukurydzy, a pozostałe 40% składu stanowi PET z recyklingu. Dzięki takiemu połączeniu surowców powstaje produkt z mniejszym wpływem na środowisko, który nie odstaje parametrami od mikrofibry. Jak na wyściółkę przystało – chłonie i odprowadza wilgoć utrzymując stopy w komfortowych warunkach, jest bardzo trwała, oddycha i również posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, czyli jest wolna od szkodliwych substancji chemicznych, a więc antyalergiczna oraz oczywiście – wegańska.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY