Europejski Zielony Ład w Praktyce

  Płatny kurs Akademii GOZ, którego celem jest przygotowanie firm do nadchodzących zmian w gospodarce UE związanych z wdrożeniem Europejskiego Zielonego Ładu. Opisuje jakie zmiany czekają firmy w Polsce i jak się do nich przygotować.

  Tematyka

  Pierwszy kurs Akademii GOZ Europejski Zielony Ład w Praktyce dotyczy nowej unijnej strategii gospodarczej i tego, jak się do niej przygotować jako firma.

  Pod koniec 2019 roku nastąpił  gospodarczy „przełom jak lądowanie na księżycu”, według słów przedstawicieli Komisji Europejskiej. Przyjęto “Europejski Zielony Ład”. Zakłada on, że do 2050 roku gospodarka wspólnoty będzie neutralna dla klimatu. Aby to osiągnąć, ma stać się cyrkularna, czysta, a jednocześnie konkurencyjna i innowacyjna. GOZ ma stanowić o jej przewadze konkurencyjnej i odporności. W ramach wdrażania Zielonego Ładu, Komisja Europejska przyjęła nową strategię przemysłową i wpisujący się w nią nowy plan działania na rzecz GOZ. Zaplanowano ponad 80 nowych aktów prawnych, planów działania i inicjatyw, które będą publikowane i wdrażane w życie w ciągu następnych 3 lat. To ogromne wyzwanie dla biznesu.

  Podczas Akademii GOZ odpowiemy na pytania:

  • Jakie najważniejsze zmiany zapowiadają 3 najnowsze unijne dokumenty strategiczne: Europejski Zielony Ład, Nowa Strategia przemysłowa UE i Nowy Plan działania dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym?
  • Jakie zapowiadane zmiany będą najistotniejsze dla biznesu w Polsce tu i teraz? Jakie zmiany planuje polski rząd?
  • Jak się przygotować do zmian – jakie narzędzia, inicjatywy i programy dofinansowania są obecnie dostępne?
  • Czy pandemia koronawirusa opóźni wdrażanie Zielonego Ładu i GOZ?

  Akademię GOZ prowadzi Aleksandra Kretkowska, ekspertka ds. gospodarki obiegu zamkniętego CSR Consulting.

  Program

  Pierwsza Akademia GOZ to cykl 4 webinarów:

  1.  Europejski Zielony Ład z perspektywy firm w Polsce

  Szczegółowe omówienie Europejskiego Zielonego Ładu i nowej europejskiej strategii przemysłowej z perspektywy biznesu. Zawiera przegląd kluczowych obszarów i harmonogram zmian, a także analizę miejsca GOZ w nowej unijnej strategii. Pokrótce omówiono też strategię na rzecz bioróżnorodności, strategię Od pola do stołu, Zielony plan odbudowy po pandemii i nową zieloną taksonomię (kryteria oceny kryteria służące ustaleniu, czy dana działalność gospodarcza jest zrównoważona środowiskowo). Webinar został nagrany 25 czerwca 2020 roku.

  2.  Nowy plan działania GOZ UE z perspektywy firm w Polsce

  Szczegółowe omówienie drugiego planu działania dot. GOZ. Dokument ten, opublikowany z 11 marca 2020, opisuje dalszy plan wdrażania GOZ w Unii Europejskiej. Jakie największe zmiany czekają nas w najbliższych miesiącach? Webinar został nagrany 2 lipca 2020 roku.

  3.  Wdrażanie GOZ jako element zrównoważonego rozwoju firmy. Praktyczne narzędzia i przykłady działań firm.

  Omówienie jak można wdrażać GOZ w firmie i prezentacja różnych narzędzi biznesowych, które mogą wesprzeć organizacje w tym procesie. Prezentowane są także przykłady działań firm i dobre praktyki. Webinar został nagrany 9 lipca 2020 roku.

  4.  Wdrażanie GOZ w Polsce i dofinansowanie dla firm

  Omówienia miejsca GOZ w polskich dokumentach strategicznych, prezentacja polskiej Mapy Drogowej transformacji w kierunku GOZ i Krajowej Inteligentnej Specjalizacji GOZ. A także przegląd programów dofinansowania dla firm na wdrażanie GOZ. Webinar został nagrany 16 lipca 2020 roku.

  Organizacja

  Uczestnicy i uczestniczki Akademii GOZ: Europejski Zielony Ład w Praktyce otrzymują:

  • dostęp do 4 webinarów, z których każdy trwa ok. 1,5h – łącznie ponad 6h godzin szkolenia,
  • 1 indywidualną sesję na żywo trwającą 1h, z prowadzącą webinary, podczas której mogą zadać wszelkie pytania, które nasunęły im się podczas oglądania nagrań i przedyskutować interesujące ich zagadnienia,
  • pakiet materiałów szkoleniowych: nagrania webinarów, prezentacje szkoleniowe, omawiane dokumenty,
  • certyfikat uczestnictwa.

  Udział w Akademii jest płatny. Wystawiamy faktury VAT. Koszt uczestnictwa wynosi 1 400zł netto / os. Przy zapisie więcej niż jednej osoby z firmy, przyznawane są zniżki.

  Rejestracja

  Aby zapisać się na Akademię GOZ, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.
  Na jego podstawie wystawimy elektroniczną fakturę proformę tytułem opłaty rejestracyjnej. Po jej opłaceniu, dostanie Pani / Pan dostęp do kursu.
  • Dane kontaktowe

  • Dane do faktury

  • Dodatkowe informacje

  Darmowy webinar

  Darmowy webinar wprowadzający „Nowy Europejski Zielony Ład – gospodarcze trzęsienie ziemi?” odbył się  8 czerwca 2020 roku. Przedyskutowaliśmy na nim najważniejsze wyzwania dla biznesu wynikające z nowej unijnej strategii: Zielonego Ładu, strategii przemysłowej i planu działania dot. GOZ. Zostały one szczegółowo omówione podczas Pierwszej Akademii GOZ.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY