DOBRE PRAKTYKI

  Opakowania dobre z natury

  Allegro.pl to wiodąca platforma zakupów online, która podejmuje aktywne działania w celu odpowiadania na wyzwania środowiskowe, w tym ograniczone zasoby i stan środowiska naturalnego. Misją firmy jest wspieranie klientów i sprzedawców w zrównoważonym rozwoju, chęć pomagania im w codziennych, zrównoważonych zakupach oraz oferowanie wsparcie w rozwijaniu sprzedaży z odpowiedzialnością za środowisko.

  W związku z tak postawionymi celami, Allegro.pl w kwietniu 2021 roku wprowadziło do obiegu ponad 571 000 eko opakowań i 458 000 eko wypełniaczy. Opakowania dobre z natury pochodzą w 100% z recyklingu i posiadają certyfikat FSC, potwierdzający pochodzenie surowców wykorzystanych do produkcji oraz możliwość ponownego ich przetworzenia. Tam, gdzie było to możliwe, przy opakowaniach zastosowano dno automatyczne, które w znacznym stopniu ogranicza konieczność stosowania taśm. Opakowania zostały również zaprojektowane w ten sposób, aby ograniczyć odpad technologiczny już na linii u producenta, maksymalnie wykorzystując powierzchnię tektury.

  Elementem uzupełniającym wprowadzenie opakowań są liczne działania edukacyjne skierowane do sprzedawców, które nie tylko podnoszą świadomość ekologiczną, ale dają także praktyczne wskazówki, jak być bardziej eko, m.in. w ramach otwartej platformy e-learningowej Akademia Allegro, gdzie znajdują się bezpłatne webinary i kursy na temat pakowania zero waste.

  Praktyka została wyróżniona w konkursie Stena Circular Economy Award.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY