Recykling chemiczny

  Zapraszamy na darmowy webinar z cyklu Akademii GOZ 28 stycznia 2021 roku. Przedstawimy temat recyklingu chemicznego i równoważenia biomasą, czyli budowy cyrkularnej bazy surowcowej. Partnerem wydarzenia jest BASF.

  Tematyka

  Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu Akademii GOZ. Partnerem wydarzenia jest BASF – Partner Główny portalu GOZ w Praktyce.

  Podczas webinarium zajmiemy się tematem recyklingu chemicznego i równoważenia biomasą. Wyjaśnimy czym jest recykling chemiczny, jakie są jego plusy, minusy i możliwe zastosowania. Przybliżymy też koncepcję równoważenia biomasą.

  Pokażemy zastosowanie tych rozwiązań w praktyce na przykładzie firmy BASF. Ekspertka BASF, dr Agata Kruszec, opowie o budowaniu nowej bazy surowcowej opartej na recyklatach i surowcach odnawialnych. Taka baza surowcowa jest podstawą gospodarki obiegu zamkniętego.

  Dobra praktyka

  Gospodarka obiegu zamkniętego w BASF: recykling chemiczny oraz równoważenie biomasą
  BASF jako globalna firma reprezentująca branżę chemiczną, zrównoważony rozwój, a co za tym idzie – transformację gospodarki w kierunku zamkniętych pętli – ma w swoim DNA. Podejście do budowania modeli cyrkularnych i funkcjonowania w ich ramach opieramy na trzech filarach: nowa baza surowcowa, nowe cykle materiałowe oraz nowe modele biznesowe. I o pierwszym z nich porozmawiamy podczas najbliższego webinaru, podczas którego przybliżymy nasze działania w związku z rozwojem projektów związanych z dywersyfikacją bazy surowcowej w kierunku jej pochodzenia z recyklatów lub z surowców odnawialnych.

  Organizacja

  Webinar odbędzie się w czwartek 28 stycznia o godz. 9:00. Potrwa 1h.

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla osób zarejestrowanych. Liczba miejsc ograniczona.
  Osoby zarejestrowane otrzymają na podany przez siebie adres e-mail link do dołączenia do wydarzenia.

  Rejestracja

   Zgoda na przetwarzanie danych w celu rejestracji*

   Zapisuję się do newslettera - chcę być na bieżąco!

   *Pola wymagane