Pierwsza Akademia GOZ

  Pierwsza Akademia GOZ dotyczy najbliższych zmian dla biznesu związanych z wdrażaniem Europejskiego Zielonego Ładu i drugiego planu działania na rzecz GOZ. Powiemy jakie zmiany czekają firmy w Polsce i jak się do nich przygotować.

  Tematyka

  Pierwszy cykl Akademii GOZ dotyczyć  będzie nowej unijnej strategii gospodarczej. Pod koniec 2019 roku nastąpił  gospodarczy „przełom jak lądowanie na księżycu”, według słów przedstawicieli Komisji Europejskiej. Przyjęto “Europejski Zielony Ład”. Zakłada on, że do 2050 roku gospodarka wspólnoty będzie neutralna dla klimatu. Aby to osiągnąć, ma stać się cyrkularna, czysta, a jednocześnie konkurencyjna i innowacyjna. GOZ ma stanowić o jej przewadze konkurencyjnej i odporności. W ramach wdrażania Zielonego Ładu, Komisja Europejska przyjęła nową strategię przemysłową i wpisujący się w nią nowy plan działania na rzecz GOZ. Zaplanowano ponad 80 nowych aktów prawnych, planów działania i inicjatyw, które będą publikowane i wdrażane w życie w ciągu następnych 3 lat. To ogromne wyzwanie dla biznesu.

  Podczas Akademii GOZ odpowiemy na pytania:

  • Jakie najważniejsze zmiany zapowiadają 3 najnowsze unijne dokumenty strategiczne: Europejski Zielony Ład, Nowa Strategia przemysłowa UE i Nowy Plan działania dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym?
  • Jakie zapowiadane zmiany będą najistotniejsze dla biznesu w Polsce tu i teraz?
  • Jak się przygotować do zmian – jakie narzędzia i inicjatywy są obecnie dostępne?
  • Czy pandemia koronawirusa opóźni wdrażanie Zielonego Ładu i GOZ?

  Program

  Pierwsza Akademia GOZ to cykl 4 webinarów:

  25.06  Europejski Zielony Ład z perspektywy firm w Polsce. Co trzeba o nim wiedzieć i jakie jest w nim miejsce GOZ?

  02.07  Nowy plan działania GOZ z perspektywy firm w Polsce. Jakie największe zmiany czekają nas w najbliższych miesiącach?

  09.07  Wdrażanie GOZ jako element zrównoważonego rozwoju firmy. Praktyczne narzędzia i przykłady działań firm.

  16.07  Największe wyzwania Ładu – sesja dyskusyjna oraz pytań i odpowiedzi

  Organizacja

  Akademia GOZ składa się z cyklu 4 webinarów. Odbywają się 1 raz w tygodniu. Każdy trwa 1,5h, w godz. 14:30-16:00.

  Na Akademię GOZ można zapisać się w każdym momencie. Nowi uczestnicy otrzymają nagrania webinarów, które odbyły się przed ich dołączeniem. Swoje pytania, prośby o doprecyzowanie poruszanych tematów mogą zadawać w trakcie trwania Akademii.

  Uczestnicy Akademii GOZ otrzymują pakiet materiałów i certyfikat uczestnictwa.

  Udział w Akademii jest płatny. Wystawiamy faktury VAT. Koszt uczestnictwa wynosi:

  • 1 250zł netto / os. – rejestracja do 21 czerwca 2020
  • 1 450zł netto / os. – rejestracja po 21 czerwca 2020

  Rejestracja

  Aby zapisać się na Akademię GOZ, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.
  Na jego podstawie wystawimy elektroniczną fakturę proformę tytułem opłaty rejestracyjnej. Po jej opłaceniu, zostanie Pani / Pan zapisany na listę uczestników Akademii.

  Darmowy webinar

  Darmowy webinar wprowadzający “Nowy Europejski Zielony Ład – gospodarcze trzęsienie ziemi?” odbył się  8 czerwca 2020 roku. Przedyskutowaliśmy na nim najważniejsze wyzwania dla biznesu wynikające z nowej unijnej strategii: Zielonego Ładu, strategii przemysłowej i planu działania dot. GOZ, które zostaną szczegółowo omówione podczas Pierwszej Akademii GOZ.

  INICJATOR

  PARTNERZY

  INICJATOR I PARTNERZY